unique, different, change-7001891.jpg

4 rady, které mi postavily business na nohy

4 rady, které jsem dlouho ignorovala.
A které mi nakonec postavily business na nohy.

V březnu 2018 jsem zahodila rostoucí business. Stabilní příjem, úplně zaplněná kapacita
Živila mě offline výuka angličtiny a já se potřebovala přestěhovat za mužem.

Online výuku jsem tehdy úplně zamítla (předsudky). Tehdy jsem ale taky učila 40 hodin výuky týdně + příprava lekcí o víkendech. Na marketing nebyl čas.

2018 – 2020

  • Dítě
  • Výuka angličtiny jen pár hodin týdně
  • Intenzivní samostudium

Podnikatelský restart

V roce 2020 jsem chtěla restartovat business. Měla jsem úplně špatnou cílovku, chtěla jsem začít úplně znova. Jak ale získat ty první klienty? Na moje nabídky ve fb skupinách nikdo nereagoval. Lidi mě neznali.

Jak ale získat ty  klienty?

1. Mluvte o svém podnikání

„Přátelé, já už zase učím.“
Informujte přátele o tom, co děláte. Zveřejněte informace na svém osobním profilu. Vaším prvním klientem nejspíš bude někdo, koho už dlouho znáte. 

2. Oslovte bývalé klienty (pokud máte)

Začínáte úplně odznova a nebo už máte na čem stavět, jen si to možná plně neuvědomujete?

Já jsem konečně otevřena dveře online výuce. U bývalých klientů to mělo fantastickou odezvu, ale bohužel už jsme se nedokázali sladit časově.

A tak jsem začala pouze se 3 klienty. Dnes už mám dobrý příjem právě díky těm prvním třem, kteří mi postupně přiváděli další a další klienty. A ti doporučovali dál.

3. Nabídněte službu za referenci

Výuky zdarma si lidé neváží? Budou zneužívat váš čas? To byly moje pochybnosti, ale dopadlo to přesně naopak.

Ozvali se zájemci, kteří už o mě uvažovali. Ale potřebovali si mě vyzkoušet a zažít si můj způsob práce a komunikace. Vznikly z toho úžasné dlouhodobé spolupráce, které mi postupně přivedly ještě další klienty.

4. Požádejte své klienty, aby vás doporučili dál

Klienti mě sami od sebe hodně doporučují a přivádějí mi nové klienty. Přicházelo ale léto, což je výuce angličtiny naprosto mrtvé období. 

Tahle upřímná prosba měla obrovský efekt. Moji klienti mě podpořili, pomohli a přivedli další lidi.

Aktuálně mám téměř plnou kapacitu (na individuální lekce pouze 1 poslední volné místo). A užívám si vytváření nového kurzu Angličtina pro online podnikání– zjednodušená podnikatelská angličtina.

Podpora zkušenějších – hodnota nevyčíslitelná

Jsem nesmírně vděčná Madle Čevelové a Nině Hanákové za jejich dlouhodobou podporu a mentoring. Spolupráce s Ninou mi změnila mindset (nastavení mysli). V jejím klubu jsem potom našla podporu a skvělé kolegyně.

 U Madli Čevelové jsem absolvovala dlouhodobý mentoring, 10 individuálních konzultací. Výsledkem bylo, že jsme úplně předefinovaly, s kým chci vlastně pracovat. Podnikání jsme nastavily tak, že mě baví, rozvíjí a naplno využívá můj potenciál a silné stránky.

Dobré rady je potřeba zavádět do praxe

V podnikání jsem dlouho dokázala ignorovat cenné rady a už jsem udělala hodně chyb. Začátky jsou těžké. Z těchto zkušeností ale čerpám při přípravě kurzu Angličtiny pro online podnikání. Kurz je zaměřený na porozumění zjednodušené angličtině o tématech z online podnikání.

Chcete růst v online podnikání a vzdělávat se od zahraničních expertů? 
Přidejte se do facebookové skupiny English and Career Growth a pojďme růst společně.